Půjčka na směnku hotově ihned

a další druhy půjček

Půjčky na dluhy

Napsal admin • Jul 29th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

V článku se dozvíte jestli má vůbec smysl brát si další půjčky na dluhy. Přestavíme si i jednotlivé druhy těchto půjček.

Nejprve si sestavte váš rozpočet

Než si začnete brát jakékoliv další půjčky na dluhy, tak by jste měli vědět jak na tom vlastně v součastnosti finančně jste. Je to důležité a určitě to udělejte. Postačí vám papír nebo to můžete psát do Excelu. Začněte soupisem všech měsíčních příjmů. Pěkně položka po položce. Například mzda manžel, mzda manželka, úroků z vkladů, pronájem pozemků atd. Příjmy jsou docela jednoduché, horší to bude s výdaji. Na to bude potřeba delší sledování, minimálně 1 celý měsíc. Aby jste dokázaly rozdělit jednotlivé výdaje za měsíc. Můžete se jednat o položky: bydlení, elektřina, plyn, potraviny, drogerie, zábava, léky, oblečení, kosmetika atd. Kategori si každý upraví podle sebe, každý to bude mít trošku jiné.

Až to budete mít, tak si také sepište někam všechny vaše dluhy a závazky, které zatím máte. No a teď o příjmů odečtete výdaje a hned vidíte jestli vám něco měsíčně zbývá případně kolik vám chybí. Takto přímo vidíte jestli by jste si mohly teď dovolit splácet nějakou další splátku. Pokuv vám vyjde že ne, tak si prostě nepůjčujte. Mohly by jste se dostat do ještě větších finančních problémů.

Bankovní půjčky na dluhy

Pokud máte dostatečné příjmy a zároveň nemáte zápis v registru tak můžete poptávat takové půjčky i u banky. Může se jednat o klasickou bankovní půjčku nebo to může být americká hypotéka, kdy si půjčíte na zaplacení svých dluhů větší částku a ručíte svoji nemovitosti. Můžete můžete použít na cokoliv, v tomto případě se jedná o neúčelovou půjčku. Americké hyptéky poskytuje téměř všechny České banky.

Nebankovní půjčky na dluhy

Půjčky na dluhy od nebankovích společností je lepší si vůbec nebrat, protože místo toho aby vám pomohly tak vás spíše dostanou do ještě větších problémů. Možná vám to pomůže na pár měsíců, ale poté budou vaše problémy ještě horší. Nikdy nevytloutejte klín klínem. Hodně lidé to dělalo a pak opravdu špatně dopadly, neudělejte stejnou chybu.Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.